Termiškai grūdintas stiklas (ESG) – yra gaminamas iš atkaitinto stiklo. Jis gali būti nuaštrintomis, šlifuotomis, poliruotomis briaunomis, su skylėmis ar išimomis, taip pat turėti šilumos kontrolės, ar saulės energijos kontrolės dangas. Terminio apdirbimo proceso metu jis yra įkaitinamas iki 620-650 °C temperatūros ir greitai atšaldomas suspausto oro pagalba. Stikle susidaro didžiuliai vidiniai įtempimai, kurie užgrūdintą stiklą padaro saugesniu. Jeigu toks stiklas dūžta, jis subyra į daugybę smulkių gabaliukų, taip sumažindamas susižalojimo tikimybę. Mechaninis atsparumas padidėja 5-6 kartus lyginant su atkaitintu stiklu. Terminis atsparumas eksploatacijos metu nesikeičia iki 250°C temperatūros. Skirstomas į dvi saugos klases (EN12600): 1(C)2 ir 1(C)1.
Karštyje išlaikytas termiškai grūdintas stiklas (HST - heat soak test ) – yra gaminamas iš termiškai grūdinto stiklo. Termiškai grūdintas stiklas gali spontaniškai dūžti/sprogti savaime, dėl jame esančių nikelio sulfido (NiS) intarpų (dalelių). NiS dalelė yra retas, tačiau atkaitinto stiklo gamybos proceso metu natūraliai atsirandantis intarpas, kuris net ir po kelių grūdinto stiklo eksploatacijos metų gali sukelti jo savaiminį sprogimą. Mes rekomenduojame visose situacijose, kur termiškai grūdinto stiklo savaiminis dūžis gali sukelti riziką konstrukcijos struktūros stabilumui, bei žmonių saugumui, atlikti šiam stiklui išlaikymo karštyje testą (HST). Šio testavimo metu yra pašalinama virš 99 % termiškai grūdinto stiklo su NiS intarpais, bet šis testavimas negali pašalinti 100 % stiklo, kuriam gresia ši rizika. Testo atlikimo metu, termiškai grūdintas stiklas yra patalpinamas į kaitinimo kamerą, kurioje jis yra įkaitinamas iki 290 °C ir išlaikomas ne mažiau, kaip 2 h. Išlaikymo metu, NiS dalelės išsiplečia ir sukelia savaiminį termiškai grūdinto stiklo dūžį.
Laminuotas stiklas (VSG) – yra gaminamas įklijuojant tarp dviejų ar daugiau stiklo lakštų laminavimo plėvelę, kuri dūžio metu sulaiko stiklo šukes nuo iškritimo, taip sudarydama apsaugą nuo stiklo šūkių susižalojimo. Jis gali būti pagamintas iš atkaitinto, šilumą izoliuojančio, saulės energijos laidumą kontroliuojančio, termiškai grūdinto (ESG), pagrūdinto (TVG) stiklo, derinant įvairias stiklo rūšis tarpusavyje. Pagal savo struktūrą ir laminavimo plėvelių kiekį yra skirstomas į dvi saugos klases (EN12600): 2(B)2 ir 1(B)1. Dėl savo tvirtumo gali būti naudojamas, kaip antivandalinė apsauga.
Neperšaunami/sprogimui atsparūs stiklai – šio stiklo sluoksniai efektyviai paskirsto kulkos jėgą tolygiai išskaidydamas ją po visą stiklo paviršių, ir priklausomai nuo atsparumo klasės gali sulaikyti šūvį ar sprogimą. Paprastai stiklai skirstomi į vidinėje pusėje paliekančius skeveldras BR_- S (S=splintering) ir nepaliekančius skeveldrų vidinėje pusėje BR-NS (NS= Non-splintering), sprogimui atsparūs ER- S (S=splintering) ir (NS= Non-splintering), klasės stiklai . Gali būti ir ugniai atsparūs stiklo paketai su neparšaunamais stiklais.